11/12/2018


Lietus un slapja sniega ietekmē, ceļi un ietves var kļūt slideni


Jēkabpils pilsētas teritorijas apsaimniekotājs un ielu uzturētājs SIA “Jēkabpils pakalpojumi” informē, ka atkušņa un nokrišņu laikā uz ceļiem un

ietvēm var veidoties ledus arī pēc uzturēšanas darbu veikšanas. Ceļu un ietvju seguma stāvoklis šādos laika apstākļos var mainīties negaidīti un strauji, precīzi paredzēt ledus izveidošanos nav iespējams.


Iestājoties siltākam laikam, kā arī lietus un slapja sniega ietekmē, uz ceļiem un ietvēm veidojas atkala (ledus lietus/ sasalstošs lietus), kā rezultātā ceļu un ietvju segums var kļūt ļoti slidens. Šādos laikapstākļos ceļu kaisīšana ar pretslīdes materiāliem ir neefektīva, jo ceļu un ietvju seguma temperatūra ir zemāka kā gaisa temperatūra, kā rezultātā, tiklīdz līst lietus, tas piesalst, neatkarīgi no tā vai apakšā ir vai nav nokaisīts pretslīdes materiāls. Pretslīdes materiāli atkalas gadījumā iedarbojas tikai tad, ja nokaisītajā teritorijā notiek intensīva kustība.

Jēkabpilī ielu tīrīšana un kaisīšana parasti notiek naktīs un agrās rīta stundās, tādēļ iespējama situācija, ka iedzīvotāji, dodoties uz darbu, nemana pilsētā tīrīšanas tehniku. Tāpat jāņem vērā, ka joprojām ir spēkā noteikumi, ka privātīpašumiem piegulošās ietves jātīra privātīpašniekiem, kā arī par daļu pilsētas teritorijas atbild namu pārvalde, vēl par daļu– “Latvijas autoceļu uzturētājs”.

SIA Jēkabpils pakalpojumi” aicina gan autovadītājus, gan gājējus ziemas sezonā būt uzmanīgiem. Mēs nevaram novērst sniegu un ledu, bet strādājam, cik mūsu spēkos, lai situāciju visiem padarītu drošāku.

Par nenotīrītiem vai nenokaisītiem posmiem ir iespējams ziņot, zvanot uz SIA “Jēkabpils pakalpojumi” diennakts operatīvā dežūrdienesta tālruni 29387082.

28/11/2018


Jēkabpilī uzsākti ielu kaisīšanas un sniega tīrīšanas darbi

Jēkabpils pilsētas teritorijas apsaimniekotājs un ielu uzturētājs SIA “Jēkabpils pakalpojumi” informē, ka šogad ielu un ietvju kaisīšanas, kā arī sniega tīrīšanas darbi uzsākti 25. novembrī.

“Līdz ar ziemai atbilstošu laikapstākļu iestāšanos, rūpējoties par iedzīvotāju drošību un ērtībām, operatīvi uzsākām arī ielu kaisīšanas darbus. Šobrīd ielu kaisīšana ar tehnisko sāli notiek ielās, pa kurām pārvietojas pilsētas sabiedriskais transports, kur ir intensīvākā satiksme, kā arī izglītības iestādēm pieguļošajās ielās. Jāpiebilst, ka pilsētas ielas ir iedalītas vairākās klasēs un sniega tīrīšanas biežums notiek atbilstoši šīm klasēm,” stāsta uzņēmuma galvenais inženieris Guntars Leitāns.

Lai novērstu gājēju un velosipēdu celiņu slīdamību, uzsākta arī sniega tīrīšana un smilts, sāls maisījuma kaisīšana uz ietvēm, velosipēdu celiņiem un autobusu pieturās. SIA “Jēkabpils pakalpojumi” teritoriju apsaimniekošanas speciāliste Inguna Avotiņa skaidro: “Sniegu Jēkabpilī tīra
mehanizēti- ar sniega pūtējiem un traktoriņiem, kas, protams, būtiski atvieglo sētnieku darbu. Šogad uzņēmumā strādā 10 sētnieki, kuriem ir iedalītas uzkopjamās teritorijas. Viņi strādā astoņu stundu darba dienu un, ja ir nepieciešams, strādā ilgāk– līdz brīdim, kamēr notīra savus objektus. Mēs strādājam atbilstoši tam, kādi ir laika apstākļi- ja ir sniegs, mēs strādājam arī brīvdienās.”

SIA “Jēkabpils pakalpojumi atgādina, ka ielu tīrīšana un kaisīšana parasti notiek naktī un agrās rīta stundās, tādēļ iespējama situācija, ka iedzīvotāji, dodoties uz darbu, nemana pilsētā tīrīšanas tehniku. Tāpat jāņem vērā, ka joprojām ir spēkā noteikumi, ka privātīpašumiem piegulošās ietves jātīra privātīpašniekiem, kā arī par daļu pilsētas teritorijas atbild namu pārvalde, vēl par daļu– “Latvijas autoceļu uzturētājs”.

Iedzīvotāji, ziemas sezonā aicināti ziņot par nenotīrītiem vai nenokaisītiem posmiem, zvanot uz SIA “Jēkabpils pakalpojumi” diennakts operatīvā dežūrdienesta tālruni 29387082.

24.05.2018. SIA "Jēkabpils pakalpojumi" piegādāta jauniegādātā tehnikas vienība. Uzņēmums tehnikas vienību iegādājies par summu 32057.24 eiro bez PVN, tā ir pārveidojama un lietojama gan zāles pļaušanas un savākšanas darbiem, gan lapu savākšanai rudenī, gan sniega tīrīšanai ziemā.

21/05.2018


Jēkabpilī atjauno līniju un gājēju pāreju krāsojumu


SIA “Jēkabpils pakalpojumi” informē, ka šonedēļ Jēkabpilī uzsākti gājēju pāreju un stāvlaukumu līniju krāsojuma atjaunošanas darbi.

Darbus veic SIA “Jēkabpils pakalpojumi” apakšuzņēmējs, un tos plānots pabeigt šīs nedēļas laikā, tomēr jāņem vērā, ka krāsojuma atjaunošana atkarīga no laikapstākļiem. Kopējās darbu izmaksas būs zināmas pēc to veikšanas, bet plānots ka darbi varētu izmaksāt 3000- 3500 eiro bez PVN. Krāsojuma atjaunošana daļēji tiek veikta kā roku darbs, bet vietās, kur tas ir iespējams notiek mehanizētā krāsošana.

Gājēju pārejas tiek atjaunotas uz tām ielām, kurās netiek veikti vai tuvākajā laikā nav paredzēti remontdarbi. Savukārt stāvvietu līniju krāsojumu šīs nedēļas laikā plānots atjaunot pie Jēkabpils reģionālās slimnīcas Andreja Pormaļa ielā 125a, pie Jēkabpils pilsētas pašvaldības Brīvības ielā 120, kā arī pie Sociālā dienesta ēkas Brīvības ielā 45.

Jēkabpilī gājēju pāreju un līniju krāsojuma atjaunošanu veic SIA “Jēkabpils pakalpojumi” un VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs”.