Ieteikt:
TIF atkritumi pilsētvidē
Jaunumi /Atkritumu savākšana un pārvadāšana / 28. Maijs 2024 15:56 / 66x /

TIF atkritumi pilsētvidē

...Cigarešu izsmēķi ir izplatīta vides piesārņojuma vienība Latvijā un satur toksiskas ķīmiskas vielas.  Lielākā daļa smēķētāju zina un piekrīt, ka izsmēķi ir atkritumi, kas rada vides piesārņojumu, tomēr tikai piektdaļai (21%) rūp, kur tiek izmesti izsmēķi.

...Lai mazinātu izsmēķu nonākšanu vidē, Latvijā tiek veidota tabakas izstrādājumu ar filtriem (TIF) atkritumu apsaimniekošanas sistēma.

SIA “Latvijas Zaļais punkts” sadarbojas ar  pašvaldībām, lai veicinātu TIF atkritumu apjoma samazināšanu vidē. Pašvaldībās tiek  izvietotas vienāda tipa (dizains, krāsa, tilpums)  atkritumu tvertnes,  lai tās būtu viegli atpazīstamas. Uz tām ir īpašas uzlīmes: ”Šeit beidzas tavas cigaretes ceļojums”.  Sadarbības mērķis ir ne tikai palielināt tvertņu daudzumu  TIF atkritumiem pilsētvidē, bet arī veicināt sabiedrības izglītošanu un personisko atbildību vides saglabāšanā.

...Jēkabpilī  ir izvietotas 4 šādas atkritumu tvertnes, tās  uzstādītas Kena parkā, Vecpilsētas laukumā, Krustpils saliņas stāvlaukuma teritorijā, Krustpils dzelzceļa stacijas teritorijā.

Rūpēsimies par apkārtējo vidi kopā un nepiesārņosim to!

 ATGĀDINĀJUMAM - ko darīt ar izsmēķi:

- pirms izmešanas nodzēs!

- meklē tuvāko pilsētvidē izvietoto atkritumu urnu!

- ja tuvumā pieejams sadzīves atkritumu konteiners - droši izmet!

 Informācija pieejama šeit: https://www.zalais.lv/skirot/ka-skirot   

Informācija par  TIF atkritumu nodarīto kaitējumu  ŠEIT