Ieteikt:
Tapuši video sižeti par atkritumu ceļu uz pārstrādi
Jaunumi /Atkritumu savākšana un pārvadāšana / 12. Jūlijs 2021 08:53 / 1104x /

Tapuši video sižeti par atkritumu ceļu uz pārstrādi

Ikdienā mēs katrs radām atkritumus, un no tā ir grūti izvairīties pilnībā. Taču svarīgākais ir zināt un apzināties, ka mums ir iespēja no šiem atkritumiem atbrīvoties jēgpilni un atbildīgi, proti- sašķirot to, kas šķirojams un izmest speciāli tiem paredzētajos konteineros. Jēkabpilī pieejami vairāk kā simts šķirošanas punkti, kuros var izmest PAREIZI sašķirotu papīra, plastmasas, metāla un stikla iepakojumu. Pakāpeniski tiek uzstādīti arī bioloģisko atkritumu šķirošanas konteineri, kuros drīkst mest tikai organiski noārdāmus atkritumus.

SIA “Jēkabpils pakalpojumi” dažādos veidos stāsta un atgādina iedzīvotājiem, kā pareizi jāšķiro atkritumi. Sabiedrības izglītošanā aktīvi iesaistījusies arī biedrība “Vides iniciatīvu centrs”, kura realizējusi projektu „Mainīt attieksmi: soli pa solim zero waste virzienā”. Projekta ietvaros izveidota informējoša video kampaņa par atkritumu dažādo ceļu uz pārstrādi, ļaujot ikvienam ielūkoties, kas notiek ar jēkabpiliešu sašķirotajiem atkritumiem.

Visus video var aplūkot Vidusdaugavas TV mājaslapā www.jekabpilslaiks.lv, kā arī sociālajos tīklos, un biedrības “Vides iniciatīvu centrs” facebook profilā.

Noskaties video arī tu!

1.VIDEO: Plašas atkritumu šķirošanas iespējas, turpinām izglītot (20.05.2021.)

2.VIDEO: Kur nonāk sašķirotie iepakojumi? (11.06.2021.)

3.VIDEO: Atšķirojam stiklu un kartonu – kas tālāk? (22.06.2021.)

4.VIDEO: Praktiskā atkritumu šķirošanas un zero waste pieredze Magoņu ģimenē (06.07.2021.)