Ieteikt:
Biedrība “Vides iniciatīvu centrs” aicina atkritumus nededzināt, bet šķirot!
Jaunumi / 13. Augusts 2020 08:41 / 422x /

Biedrība “Vides iniciatīvu centrs” aicina atkritumus nededzināt, bet šķirot!

Biedrība “Vides iniciatīvu centrs” 2020.gada NVO fonda mikroprojektu programmā atbalstītā projekta “Līdzdarbojies vides saudzēšanā – nededzini, bet šķiro!” laikā aicinās jēkabpiliešus un tuvējo novadu iedzīvotājus iesaistīties atkritumu šķirošanā. Īpaši tiek uzrunāti iesaistīties privātmāju iedzīvotāji,  izvairoties no atkritumu dedzināšanas piemājas teritorijās. Tīrs gaiss ir sabiedrības kopējā vērtība, bet atšķirotos atkritumus var bez maksas ievietot atsevišķos konteineros, kas domāti papīram/kartonam, stiklam un plastmasai.   

Projekta laikā katrs aicināts aizpildīt aptaujas anketu.

Jau šobrīd var pieteikties veloorientēšanās pasākumam “ZAĻAIS PIEDZĪVOJUMS: DĀRGUMU MEDĪBAS” 22. un 23.augustā, pieteikties šeit.

Iepazīsties ar video par to, ko atkritumu dedzināšana mums nodara.

Sadarbojoties ar vietējiem medijiem, tapis sižets par projekta tēmu, kurš aplūkojams šeit.

Projekta ietvaros arī tiks veikts zinātnisko faktos balstīts pētījums par atkritumu dedzināšanas ietekmi uz cilvēku un dabas veselību.

Noslēgumā tiks sagatavoti priekšlikumi par atkritumu šķirošanas paradumu uzlabošanas iespējām iedzīvotājiem, izvairoties no vides piesārņošanas, ko iesniegs atkritumu poligona “Dziļā vāda” administrācijai, ar poligonu saistītajām pašvaldībām vai to atkritumu apsaimniekotājiem.

Projekts tiks realizēts līdz 31.oktobrim. Tā kopējā summa ir 7000 eur, ko 100% apmērā sedz programmas finansējums.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

Biedrības “Vides iniciatīvu centrs”

projekta vadītāja A.Pleiko