Ieteikt:
ŠĶIRO PAREIZI- Sadzīves atkritumi, kas nav piemēroti pārstrādei
Jaunumi /Atkritumu savākšana un pārvadāšana / 28. Jūlijs 2021 08:26 / 822x /

ŠĶIRO PAREIZI- Sadzīves atkritumi, kas nav piemēroti pārstrādei

Lai veicinātu iedzīvotājus aktīvi un pareizi šķirot atkritumus, SIA “Jēkabpils pakalpojumi” šī gada jūlija un augusta mēnešos atgādina un informē par pareizu atkritumu šķirošanu kampaņā “Šķiro pareizi”.

Atkritumu šķirošana ir svarīga un nepieciešama, lai samazinātu atkritumu daudzumu, kas tiek nogādāts atkritumu poligonos mūžīgai apglabāšanai. Lielākā daļa mūsu radīto atkritumu ir pārstrādājami vēlreiz.

Ja esat aktīvi sācis atkritumu šķirošanu, un nu jau šķiet- es sašķiroju visu, tāpēc man nav nešķirotu atkritumu… Tā tomēr nevar būt. Jebkuram iedzīvotājam, lai cik apzinīgi viņš šķirotu, ir atkritumi, kurus nevar klasificēt pie kādām no otrreizējai pārstrādei piemērotām atkritumu grupām. Tie ir sadzīves atkritumi, kurus jāmet parastajā atkritumu konteinerā nešķirotajiem atkritumiem- tie tiks noglabāti atkritumu poligonā un netiks pārstrādāti.

Sadzīves atkritumi, kas nav piemēroti pārstrādei:

  • Čipsu pakas, konfekšu papīri, netīrs pārtikas iesaiņojums, vienreizējās lietošanas trauki.
  • Putuplasta olu kastītes un citi putuplasta izstrādājumi, folija izstrādājumi.
  • Keramikas, porcelāna trauki un citi keramikas izstrādājumi.
  • Spoguļi, stikla trauki.
  • Autiņbiksītes, vienreizlietojamās sejas maskas.
  • Rotaļlietas, tapetes

Kopš 2021. gada 1. janvāra sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs Jēkabpils pilsētas teritorijā ir 19.36 Eur/m3 bez PVN

Jo tukšāks būs sadzīves atkritumu konteiners, jo mazāks- ikmēneša maksājums par sadzīves atkritumiem. Tāpēc nemet otrreiz pārstrādājamus atkritumus sadzīves atkritumu konteinerā!

Tas nav grūti. Pamēģini!

ŠĶIRO PAREIZI