Ieteikt:
Aicina aktīvāk šķirot atkritumus
Atkritumu savākšana un pārvadāšana / 26. Janvāris 2022 09:13 / 286x /

Aicina aktīvāk šķirot atkritumus

Šobrīd atkritumu poligonos tiek apglabāti 60% atkritumu, kurus varētu un vajadzētu sašķirot, savukārt 2035. gadā sadzīves atkritumu poligonos drīkstēs apglabāt vairs tikai 10%, no kopējā saražotā sadzīves atkritumu daudzuma. Šo mērķu sasniegšanai ir svarīga visu iedzīvotāju iesaiste, tāpēc tieši tagad ir piemērots brīdis, lai pievērstu uzmanību saviem atkritumu šķirošanas (vai nešķirošanas) paradumiem. Ikvienam jāradina sevi pie tā, ka atkritumu šķirošana ir pavisam ikdienišķs un pašsaprotams process, turklāt- vienkāršs process, kas neprasa ne daudz laika, ne arī kādus speciālus resursus.

KĀ PAREIZI ŠĶIROT ATKRITUMUS JĒKABPILĪ?

·         Plastmasa un metāls (dzeltenais konteiners)

Tajā drīkst izmest- saplacinātas plastmasas pudeles (PET), plastmasas maisiņus, plastmasas kastes, plēvi, produktu trauciņus bez ēdienu atliekām, skārdenes, izskalotas konservu kārbas, burku vāciņus, metāla korķus, alumīnija kārbas, atslēgas, aerosola flakonus.

Nedrīkst izmest- plastmasas rotaļlietas, saimniecības preces, sadzīves priekšmetus, vienreizlietojamos plastmasas traukus, foliju.

·         Papīrs (zilais konteiners)

Drīkst izmest- papīrus, saplacinātas brokastu pārslu, cepumu, dzērienu paku, apavu un citas kartona kastes, avīzes, žurnālus, grāmatas un citus apdrukātus materiālus, tīrus un sausus papīra iepakojumus, tetrapakas.

Nedrīkst izmest- laminētus papīrus, slapjus un netīrus iepakojumus, papīra iepakojumu korķus un vāciņus.

·         Stikls (zaļais konteiners)

Drīkst izmest- izskalotas stikla pudeles un burkas bez vāciņiem.

Nedrīkst izmest- logu stiklu, porcelāna un stikla traukus, spoguļus, spuldzes, smaržu pudelītes, keramikas izstrādājumus.

ATKRITUMU ŠĶIROŠANAS LAUKUMĀ ZEMGALES IELĀ 24/1:

·                  Bez maksas tiek pieņemts logu stikls, apģērbs, tekstils, dārza un parku atkritumi, neizjauktas elektropreces, baterijas, papīrs, kartons, metāla iepakojums, plastmasas iepakojums, stikla iepakojums, spuldzes.

·                  Par maksu iespējams nodot lielgabarīta atkritumus, mēbeles, būvgružus, vieglo un smago automašīnu, kā arī citas riepas. Maksu par atkritumu nodošanu šķirošanas laukumā nosaka pēc atkritumu svara.

Šķirošanas laukuma darba laiks: Darba dienās no 7:00 līdz 19:00; Brīvdienās un svētku dienās no 8:00 līdz 16:00

Lai ikdienā būtu vieglāk atcerēties, ko drīkst un, ko nedrīkst izmest šķiroto atkritumu konteineros, un kā pareizi šķirot, esam sagatavojuši informatīvu ceļvedi. Ja iespējams, aicinām šķirošanas ceļvedi izdrukāt un vadīties pēc tā ikdienā!

Neskaidrību gadījumā, aicinām rakstīt vai zvanīt SIA “Jēkabpils pakalpojumi” atkritumu apsaimniekošanas nozares speciālistiem 65237660, klienti@jekpak.

Atgādinām- par šķiroto atkritumu savākšanu iedzīvotājiem nav jāmaksā